"YOUR WEBSITE DESERVES THE BEST;

AFTER ALL, IT IS THE INTERNET

ADVERTISING BILLBOARD

FOR YOUR COMPANY"

- Phantom Marketing


Bootstrap jest zestawem niesamowicie przydatnych narzędzi pozwalających na tworzenie bogatego interfejsu graficznego stron oraz aplikacji internetowych.

Bazuje na gotowych rozwiązaniach HTML oraz CSS których pełną konfiguralność zapewnia kompilowalność dołączonych plików Less. Zawiera zestaw wbudowanych komponentów takich jak: formularze, przyciski, pasek nawigacji, powiadomienia, panele czy wzorce eksponowania treści.

Książka w liczbach


144

Stron

29

Komentarzy

4.9

Średnia ocena

Helion

Wydawnictwo

O autorze


Sayed Fazle Rahman

Syed Fazle Rahman jest projektantem stron internetowych z wieloletnim doświadczeniem.

Jego specjalizacja obejmuje HTML5, CSS3, Less, JavaScript, jQuery oraz Ember.js

Jest również autorem artykułów i twórcą platformy Q&A gromadzącej programistów Hashnode.


Dlaczego polecam tę książkę?


Osoby śledzące regularnie moje wpisy wiedzą, że z uwagi na zmianę projektów w firmie zostałem przeniesiony do projektu skupionego w 100% na front-end.
Dane dostarczane są przez API a przygotowywane przez całkiem inny zespół - zaznajomiony ze starym kodem aplikacji, tzw. legacy code.
Zewnętrzna warstwa aplikacji przygotowywana jest przez zestaw narzędzi Oracle JET. Układ siatki oraz rozlokowanie elementów bazuje na Bootstrap - nie ma się co dziwić, jest to niezwykle wydaje rozwiązanie.
Jednakże... pełna współpraca z zespołem UI/UX(zwłaszcza na początkowym etapie projektu) była niesamowicie ciężka. Dostaliśmy do zrobienia aplikację, która powinna działać na każdym typie urządzeń. W projektach dla przedsiębiorstw jest to niezwykle skomplikowane ponieważ nie mówimy o prostej strukturze bloga a złożonych elementach jak wielopoziome formularze, widoki hierachiczne, dodatkowe panele nawigacyjny czy szereg interakcji użytkownika z aplikacją internetową.
Chciałem poukładać sobie w głowie wszystkie możliwości jakie oferuje Boptstrap oraz wypracować możliwość spojrzenia na projekt z natychmiastowym opracowaniem siatki - jest to kluczowy element w momenie rozpoczęcia pracy nad nowym widokiem.

Książka (skierowana dla osób początkujących i średnio-zaawansowanych, którzy chcą zdobyć lub poukładać obecną wiedzę) przechodzi płynnie przez system siatkowy, komponenty oraz rozszerzenia. Przedostani rozdział opisuje sposoby modyfikacji Bootstrapa - żałuje, że nie trafiłem na tę książkę 3 lata temu ponieważ podszedłbym nieco inaczej do modyfikacji tej biblioteki...
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - w momencie zakończenia lektury przerobiłem od razu widok wybranych artykułów - do tej pory układ kafelków miał sztywną szerokość. Teraz widok jest responsywny, elementy są wyśrodkowane a na mniejszych rozdzielczościach zmniejszą się ich wymiary (zwróć uwagę na kafelek języka C# na swoim smartphonie).
Poniżej możesz zobaczyć przykładowe użycie jednego z dostępnych komponentów wraz z efektem (zamierzonym) jaki można osiągnać w przeciągu kilku minut:

Kup swoją książkę


Pobierz próbkę


Poniższa, darmowa próbka, pozwala Ci zapoznać się ze spisem treści oraz rozdziałem 2, który jest poświęcony systemowi siatkowemu.

Jest to plik pdf liczący 36 stron:
Ikona pliku pdf

Dokonaj zakupu


Jeżeli treść wybranego rozdziału książki jest dla Ciebie interesująca zapraszam do zakupu książki.

Możesz tego dokonać klikając w poniższą okładkę:
Agile - programowanie zwinne w C#