Paweł Łukasiewicz
2021-09-18
Paweł Łukasiewicz
2021-09-18
Udostępnij Udostępnij Kontakt
Wprowadzenie

Po wielu latach przygody z firmą Oracle zdecydowałem się na zmianę pracodawcy. Spędziłem tam około 6 lat przez które poznałem szereg ciekawych technologii, miałem styczność z wieloma różnymi projektami oraz poznałem wiele ciekawych i interesujących osób (pozdrawiam wszystkich, którzy to czytają!).

Wraz ze zmianą pojawiły się zupełnie nowe technologie, całkowicie odmienne podejście do tworzenia aplikacji a co najważniejsze tym razem C# będzie używany do tworzenia aplikacji opartych o rozwiązania chmurowe Amazon. Dodatkową zmianą jest przejście na React w połączeniu z TypeScript. Tak…szerg wyzwań. Uważam jednak, że czas ten warto wykorzystać dobrze i produktywnie. Zaczynamy dlatego nowy cykl wpisów, który skierowany jest głównie do osób początkujących w temacie – takich jak ja.

W pierwszej serii wpisów zapoznamy się z pojęciem Cloud Computing, poznamy podstawowe usługi oferowane przez AWS: mam tutaj na myśli usługi sieciowe, przechowywanie danych, narzędzia analityczne, itd. Wpisy te będą niezależne od technologii ponieważ dostajemy tutaj wsparcie dla wielu języków. Cykl ten będzie czymś bardzo podobnym do serii dotyczącej Angulara, przy czym na kolejnych etapach zaczniemy pisać własne "lambdy" w oparciu o język C#.

Naszym celem na pierwszą serię wpisów jest poznanie usług Amazon Web Services, które pozwolą nam (na późniejszym etapie) na tworzenie skalowalnych aplikacji dostępnych w chmurze.

Zaczynamy!

Amazon Web Services