Dzięki ogromnej liczbie łamigłówek książka zapewnia wyczerpujący

wykaz wszelkich możliwych czynników, które koniecznie należy wziąć

pod uwagę przy poszukiwaniu rozwiązań. Ich zrozumienie przyniesie

natychmiastową korzyść - nie będziesz giął się pod złowrogim

spojrzeniem potencjalnego pracodawcy.

- New Scientist


Jeżeli chcesz odnieść sukces na dzisiejszym rynku pracy, ta książka jest dla Ciebie.

Książka w liczbach


320

Stron

2732

Komentarzy

3.52 (by goodreads)

Średnia ocena

Sine Qua Non

Wydawnictwo

O autorze


William Poundstone

William Poundstone jest amerykańskim pisarzem i felietonistą. Napisał wiele książek do których możemy zaliczyć m.in. Big Secrets oraz biografię Carla Sagana.

Poundstone uczęszczał na MIT gdzie studiował fizykę.

W momencie dodawania tego wpisu jest kolekcja (jako autora) liczy 16 książek.


Dlaczego polecam tę książkę?


Temat rozmów kwalifikacyjnych jest niezwykle skomplikowany i każdy może mieć swoje przemyślenia. Ja osobiście uważam, że idą one w złą stronę...
Inna osoba powie: "Przecież nie chodzi o sam wynik (bo nie ma poprawnego) tylko o indywidualny tok myślenia w trakcie rozwiązywania problemu..."
Z drugiej strony...czy zrzucanie jajka z niezwykle wysokiego wieżowca ma jakikolwiek wpływ na zaprojektowanie odpowiedniej architektury mikroserwisów dla naszego projektu?
Te rozważaniam zostawiam Wam, Drodzy Czytelnicy. Skupimy się tutaj na samej książce.

W trakcie kilku rozmów o pracę, które odbyłem jakiś czas temu natrafiłem na podobne pytania. W Internecie można znaleźć ich całe mnóstwo, po przeczytaniu przykładowych "rozwiązań" wyrabiamy w sobie odpowiednie podejście do rozwiązywania takich problemów. Ja jednak zafascynowy technologią stosowną w F1, osiągnięciami firmy Spacex, liczbą użytkowników Facebook'a czy liczbą osób korzystających z Google - chciałem dowiedzieć się jak pracuje się dla takich firm i jak wygląda sam proces rekrutacji. Myślę, że jesteśmy świadomi benefitów jakie oferują takie firmy...ale czy wiemy jak ciężko tam się dostać i zostać zauważonym?
Trafiłem na książke: Czy jesteś wystraczająco bystry, żeby pracować w Google? Nie jest to łatwa lektura z uwagi na ilość "zagadek do rozwiązania". Jeżeli chcesz zrobić to sam nie czytasz od razu rozwiązania...
Z drugiej strony możesz poznać cały ten proces, zostać przytłoczony ilością przeprowadzanych rozmów ale również wejść na całkiem inny poziom abstrakcyjnego myślenia.

Kup swoją książkę


Dokonaj zakupu


Tym razem nie mamy dostępu do darmowego fragmentu. Jeżeli jednak myślisz o zmianie pracodawcy... warto sięgnąć po ten tytuł.

Możesz tego dokonać klikając w poniższą okładkę:
Agile - programowanie zwinne w C#