Książka w liczbach


512

Stron

46

Komentarzy

5.3

Średnia ocena

Helion

Wydawnictwo

"Design is a plan for arranging elements in such a way as best to accomplish a particular purpose."

—Charles Eames
- amerykański plastyk, architekt, projektant wzorów przemysłowych, scenografii filmowej, ceniony głównie za projekty mebli o nowoczesnych, opływowych kształtach.

O autorze


Jon Ducket

Jon Duckett od przeszło 15 lat pomaga wdrażać w firmach innowacyjne rozwiązania cyfrowe - projektuje i dostarcza witryny internetowe oraz aplikacje mobilne dla firm i startupoów technologicznych. Współpracował z takimi globalnymi markami jak Diesel, Philips, Nike, Wrangler czy Xerox.

W między czasie napisał oraz współpracował przy tworzeniu kilkunastu książek dotyczących projektownia oraz tworzenia interaktywnych stron internetowych.

Wspomniany tytuł jest jedną z wielu jego książek godnych uwagi. Na mojej liście znajduję się również JavaScript & jQuery. Interaktywne strony WWW dla każdego.


Dlaczego polecam tę książkę?


Książka jest dla mnie kolejnym krokiem skupionym na rozwoju umiejętności związanych z tworzeniem interfejsu użytkownika.

Dokładna znajomość HTML oraz CSS pozwala na szybkie, sprawne i skuteczenie wdrażanie kolejnych widoków w opraciu o wireframes.

Na uwagę zasługuje całkowicie odmienne podejście autora książki do tworzenia książek programistycznych. Zrezygnował on z tradycyjnego, nudnego szablonu, na rzecz przedstawienia informacji w całkiem odmienny sposób. Nawet osoby, które nigdy wcześniej nie pisały kodu odnajdą się w tej książce i nie stracą zapału do czytania kolejnych stron.
Rezultatem działań autora jest całkowicie nowy, niezywkle ciekawy sposób na poznanie HTML oraz CSS. Każda kolejna strona prezentowana jest w pełnej palecie barw, z dużą ilością grafik informacyjnych i fotografii. Dzięki temu tyuł wyróżnia się spośród innych książek, które dotyczą tej samej tematyki. Jeżeli chcesz zobaczyć o czym mówię - zapraszam do ostaniej sekcji w której możesz pobrać bezpłatną próbkę książki.
Książka nie jest przeznaczona dla osób zaawansowanych w temacie tworzenia interfejsów użytkownika. Jeżeli jednak chcesz zapoznać się dokładnie ze strukturą HTML oraz możliwościami jakie oferuje kaskadowy arkusz stylów - ta książka jest dla Ciebie. Jeżeli ustawiając dany element za pomocą atrybutu position zastanawiasz się jaka wartość będzie odpowiednia albo jaka dokładnie jest różnica pomiędzy display:inline lub display:block - warto sięgnać do lektury tej książki. Podstawowe zagadanienia wyjaśnia w niezwykle przystępny sposób.

Czy jest jakieś ale? Tak... jest kilka błędów merytorycznych (mogą być spowodowane polskim przekładem), kilka przykładów opartych jest na Adobe Flash (w zeszłym roku tylko nieco ponad 6% witryn internetowych używało tej technologii) a niektóre odniesienia do wczesnych wersji IE mogą jedynie wzbudzić w nas chwilę zadumy (chyba, że w swojej karierze mieliście "przyjemność" pracować z różnymi wersjami tej przeglądarki).
Podsumowując: książa jest godną uwagi pozycją dla osób, które nie mają wielkiego doświadczenia w tworzeniu interfejsów użytkownika (zgodnie ze sztuką), chcą poszerzyć swoją wiedzę o istotne (teoretyczne oraz praktyczne elementy) języka oraz arkusza stylów lub chcą poukładać sobię dotychczasową wiedzę.

Kup swoją książkę


Pobierz próbkę


Książka liczy 512 stron. Darmowa próbka pozwala zapoznać się ze spisem treści oraz 17 rozdziałem dotyczącym elementów służących do określania układu strony w HTML5.

Jest to plik pdf liczący 42 strony:
Ikona pliku pdf

Dokonaj zakupu


Jeżeli przykładowy rozdział książki jest dla Ciebie interesujący zapraszam do zakupu książki.

Możesz tego dokonać klikając w poniższą okładkę:
Agile - programowanie zwinne w C#