Paweł Łukasiewicz
2022-02-20
Paweł Łukasiewicz
2022-02-20
Udostępnij Udostępnij Kontakt
Wprowadzenie

Tytułem bardzo krótkiego przypomnienia, Lambda to jedna z usług oferowanych przez AWS. Jest to usługa obliczeniowa, która pozwala na uruchamianie kodu bez konieczności dostarczania lub zarządzania serwerami. Lambda wykonuje kod tylko wtedy, gdy jest potrzeby i skaluje się automatycznie od kilku żądań dziennie do tysięcy na sekundę. Płacimy tylko za czas potrzebny do wykonania obliczeń – nie ponosimy żadnych opłat za sam fakt uruchomienia usług.

Kolejny z serii cykl wpisów przeznaczony jest dla osób, które chcą nauczyć się podstaw AWS Lambda oraz koncepcji programistycznych kryjących się pod tym pojęciem w łatwy i prosty sposób poparty przykładami napisanymi w języku C#. Przechodząc przez serię wpisów zapoznamy się z różnymi funkcjonalnościami usług AWS, które są/mogą być używane z AWS Lambda.

Jeżeli chcecie rozpocząć pracę z Lambdą musicie posiadać swoje konto w usługach AWS. Jeżeli jesteście nowymi osobami na blogu albo jeszcze nie macie założonego konta odsyłam Was do jednego z poprzednich wpisów:

Jeżeli jesteście osobami, które nia miały jeszcze styczności do usługami AWS odsyłam do poprzedniego cyklu w którym poruszałem poniższe tematy:

Cała ta seria została napisana niezależnie od technologii dając ogólny przegląd pojęć związanych z architekturą chmurową opartą o AWS. W tej serii będziemy natomiast pisać wszystkie przykłady wykorzystując nasz ulubiony język jakim jest C#.