Paweł Łukasiewicz
2023-11-11
Paweł Łukasiewicz
2023-11-11
Udostępnij Udostępnij Kontakt
Wprowadzenie

Jak doskonale pamiętacie z wprowadzenia, ChatGPT API jest płatny a my na razie poruszamy się w obrębie darmowej wersji dostępnej z poziomu konsoli OpenAI. Mam oczywiście w planach wykorzystanie płatnej licencji i przygotowanie bardziej zaawansowanych rozwiązań wykorzystując API ale na ten moment skupiamy się na poznaniu możliwości generatywnej sztucznej inteligencji.

W tym wpisie wygenerujemy kilka fragmentów kodu C# z myślą o rozwiązywaniu problemów z którymi spotykamy się w naszej pracy.

Łączenie dwóch słowników

Łączenie słowników to jedyna z typowych operacji spotykanych podczas pracy ze strukturami danych w języku C#. Operacja ta może być skomplikowana, jeżeli natrafimy na zduplikowane klucze. Wykorzystajmy ChatGPT do wygenerowania kodu pozwalającego na łączenie słowników przy wykorzystaniu LINQ, pętli foreach oraz używając metodę rozszerzającą Union.

Przy okazji przeskoczymy na chwilę na język angielski.

Prompt:

Generate C# code snippets that will merge two dictionaries. Please use examples from LINQ, foreach loop and Union extension method.
Odpowiedź: ChatGPT: C# - łączenie słowników

Odwracanie słownika

Spotkaliście się kiedyś z sytuacją, w której musieliście zamienić klucze i wartości w słowniku? Ta operacja może również okazać się skomplikowana, kiedy pojawią się wartości nieunikalne. Zobaczmy jak z problemem poradzi sobie ChatGPT.

Prompt:

Generate C# code snippets that will swap keys and values of dictionary.
Odpowiedź: ChatGPT: C# - zamiana klucza i wartości w słowniku

Formatowanie ciągu

Ile znacie sposobów na formatowanie ciągu znaków w celu łatwiejszego i bardziej czytelnego wyświetlenia informacji?

Prompt:

Generate C# code snippets that will format strings to display information in more readable manner. Please use two properties like first name and age. Within same program show me different ways of formatting strings.
Odpowiedź: ChatGPT: C# - łączenie stringów

I to wszystko w przeciągu chwili. Już niebawem będziemy robili naprawdę ciekawe rzeczy.