Paweł Łukasiewicz
2023-11-11
Paweł Łukasiewicz
2023-11-11
Udostępnij Udostępnij Kontakt
Wprowadzenie

Podobnie jak w poprzednich przypadkach, ChatGPT pozwoli nam zaoszczędzić trochę czasu przy publikacjach postów we wspomnianym serwisie społecznościowym.

Jeżeli jesteście już po lekturze poprzednich wpisów to wiecie, że potrzebujemy jasnego celu publikacji naszego posta. Nie ważne czy chcemy promować nowy produkt czy opublikować ogłoszenie – musimy przekazać jasne informacje do naszego chatbota. Lecimy do kilku przykadów.

Szkoła językowa

Prompt:

Utwórz post na Facebook'u, który ogłasza zapisy do szkoły języka hiszpańskiego. Pozostały ostatnie miejsca w kilku klasach o różnych godzinach.
Odpowiedź: ChatGPT: facebook - post: lekcje hiszpańskiego

I nawet hiszpański zwrot: "Do zobaczenia wkrótce". Wystarczy dopasować godziny do naszego rozkładu i można publikować post.

Konkurs fotograficzny

Spróbujmy opublikować post o nieco innej tematyce. Jesteśmy właścicielem biura podróży, pragniemy większego zaangażowania naszych klientów w ruch na naszym fanpage'u. Opublikujemy post, w którym zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym w którym zwycięzca najbardziej kreatywnego zdjęcia dostanie 20% zniżki na wycieczki fakultatywne zarezerwowane w naszym biurze podróży.

Prompt:

Utwórz post na Facebooku, w którym zachęcasz obserwatorów do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Konkurs polega na zrobieniu kreatywnego zdjęcia na wyjeździe zorganizowanym przez nasze biuro podróży. Zwycięzca dostanie 20% rabatu na rezerwacje wycieczki fakultatywnej z naszym biurem.
Odpowiedź: ChatGPT: facebook - post: konkurs fotograficzny

Przyznajcie, niebywałe ułatwienie. Ja jestem zaskoczony, ponieważ tak jak wspomniałem we wprowadzaniu do tej serii artykułów, z ChatemGPT miałem naprawdę ograniczony kontakt. I tylko do ściśle określonego zadania. Teraz jednak pora zobaczyć jak AI może nam pomóc w tworzeniu i debugowaniu kodu. Kolejne wpisy to generowanie kodu, debugowanie oraz próba utworzenia działającej strony internetowej.