Paweł Łukasiewicz
2023-11-11
Paweł Łukasiewicz
2023-11-11
Udostępnij Udostępnij Kontakt
Wprowadzenie

Zobaczmy jak ChatGPT poradzi sobie z pisaniem treści na Twiterze - wciąż nie mogę przestawić się na nową nazwę jaką jest X.

Takie podejście pozwala zaoszczędzić czas i na bieżąco informować obserwujących. Podobnie jak w poprzednich przypadkach potrzebujemy kontekstu, tj. musimy zdefiniować cel tweeta.

Przykładowe cele:

  • przygotowanie oferty nowego produktu czy kursu;
  • informowanie na bieżąco swoich obserwujących;
  • angażowanie obserwujących poprzez częstsze posty;
  • i wiele, wiele więcej – a wszystko w zależności od profilu naszego konta.

Nasi odbiorcy

Z Twittera nie korzystam na co dzień ale podobnie jak w przypadku bloga, musimy wiedzieć czym interesują się nasi odbiory i kierować do Nich odpowiednie treści. Wiecie co mam na myśli?

Jeżeli nasi obserwujący interesują się:

  • progoramowaniem: powinniśmy do Nich kierować treści związane z szeroko pojętym programowaniem. Nie tylko aspekty techniczne, czasem fajnym urozmaiceniem mogą być wszelkiej maści ciekawostki z tego świata;
  • daną marką: tutaj tworzymy treści dotyczące danej marki, wszelkiej maści promocje czy akcje marketingowe;
  • kursami: mam tutaj na myśli kursy tworzone w obrębie zainteresowania społeczności. Twitter możemy wykorzystać do akcji promocyjnych czy informacji o nadchodzących kursach;
  • i wiele, wiele więcej. Tutaj możemy też wykorzystać wiedzę z poprzednich wpisów i poprosić chatbota o różne pomysły promowania swojej ‘marki’.

Pierwszy tweet

Podstawy teoretyczne za nami, znamy już swoich odbiorców, przygotujmy pierwszą wiadomość promującą nasze świeżo otwarte studio detailingowe.

Prompt:

Utwórz post na Twitterze, który ogłasza otwarcie nowego Studia Detailingu Samochodów i informuje o jego kluczowych aspektach działalności.
Odpowiedź: ChatGPT: twitter - przykładowy post

Oferta promocyjna

Przygotujmy od razu drugi post, w którym ogłaszamy ofertę promocyjną dla swoich pierwszych 10 klientów.

Po otwarciu studia detailingowego przygotuj promocje dla pierwszych 10 klientów. Promocja może obejmować zniżkę na jedną z wybranych usług.
Odpowiedź: ChatGPT: twitter - post promocyjny

Utrzymajmy zaangażowanie

Czasami mam wrażenie, że życie z ChatGPT staje się prostsze. Oczywiście, nasza kreatywność nie zostanie zastąpiona, ale z pewną łatwością przychodzą nam kolejne kroki czy elementy naszej układanki. My dajemy pomysł a chatbot zwraca nam treść w naprawdę przystępnej formie.

Podtrzymajmy zaangażowanie prosząc naszych klientów o publikacje efektów pracy nad ich samochodami:

Zaangażuj Klientów w relacje na profilu firmy. Poproś o zdjęciach samochodów poddanych zabiegom i zaoferuj zniżkę na kolejne zabiegi dla najpopularniejszego zdjęcia.
Odpowiedź: ChatGPT: twitter - post: relacje z klientem

Kurde, przez chwilę poczułem się, jakbym naprawdę otworzył takie studio detailingowe.