Paweł Łukasiewicz
2023-11-11
Paweł Łukasiewicz
2023-11-11
Udostępnij Udostępnij Kontakt
Wprowadzenie

Pora na nagłówki naszych wpisów, artykułów czy rozdziałów książek. Znalezienie idealnego nigdy nie jest łatwe ale możemy wykorzystać ChatGPT jako kreatywnego asystenta, które pomoże nam znaleźć pomysł na tytuł.

Tradycyjnie potrzebujemy kontekstu tematyki, w której będziemy się obracać. Im bardziej szczegółowe informacje podamy, tym lepsze sugestie otrzymamy.

Poszukiwanie tytułu idealnego

Prompt:

Zaproponuj 10 tytułów artykułów na bloga o tym jak AI może zmienić świat. Tytuły napisane są z perspektwy osób, które nigdy nie miały styczności ze sztuczną inteligencją. Dodatkowo tytuły powinny zawierać informacje o wpływie na różne gałęzie gospodarki.
Odpowiedź: ChatGPT: 10 tytułów artykułów na bloga

Mamy listę interesujących tytułów, które możemy teraz dopracować/rozszerzyć wskazując te, które są dla nas najbardziej interesujące.

Eksperymenty

Najbardziej ciekawi mnie tytuł numer 3, który związany jest z połączeniem sztucznej inteligencji i medycyny. Ciekawi mnie czy pojawi się temat szybszej analizy obrazów: mam tutaj na myśli opisy badań usg, rezonansu czy tomografii komputerowej. Przejdźmy zatem do sformułowania odpowiedniej komendy:

Prompt:

Najbardziej podoba mi się tytuł numer 3. Podaj 10 kolejnych tytułów dotyczący tego w jakich dziedzinach medycyny dojdzie do zmian przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji.
Odpowiedź: ChatGPT: 30 tytułów artykułów medycznych

Naprawdę jestem zaskoczony poziomem tych wszystkich odpowiedzi. Wy teraz możecie kontynuować pracę z wybranymi tytułami, dalej je udoskonalając lub wykorzystując części tego co Was interesuje. Dodatkowo, wykorzystując poprzedni wpis, można rozwinąć daną tematykę, przygotować szablon całego wpisu i poprosić o stworzenie artykułu na swój blog.

Jeszcze nie doszliśmy do aspektów programowania a wydaje mi się, że tam będzie naprawde ciekawie.