Paweł Łukasiewicz
2023-11-11
Paweł Łukasiewicz
2023-11-11
Udostępnij Udostępnij Kontakt
Wprowadzenie

Dopełnieniem do przygotowanego wcześniej CV będzie list motywacyjny. Podobnie jak w przypadku poprzedniego wpisu musimy przygotować zestaw niezbędnych informacji, tj. dane kontaktowe, wykształcenie, doświadczenie zawodowe, umiejętności i inne znaczne osiągnięcia. Pomijając informacje podobne do tych z CV powinniśmy podać informację czemu jesteśmy zainteresowani konkretną pracą i dlaczego jesteś dobrym kandydatem na to stanowisko.

Przechodzimy od razu do konkretów pisząc prompt:

Utwórz list motywacyjny dla osoby Krzysztof Jeżyna. Krzysztof ukończył politechnikę warszawską na kierunku inżynier oprogramowania. W trakcie studiów wykonał wiele projektów, do których można zaliczyć system rezerwacji miejsc w kinach oraz narzędzie do zdalnej komunikacji ze studentami.
Tworząc list motywacyjny podkreśl wykształcenie, umiejętności i dodatkowe projekty wykonane i wdrożone w trakcie studiów. Krzysztof jest programistą poruszającym się płynnie w językach takich jak C# czy JavaScript. Ma doświadczenie w tworzeniu projektów opartych o Angular oraz React.
Krzysztof jest osobą odporną na stres, nie przeszkadza mu praca pod presją i komunikuje się płynie w języku angielskim i hiszpańskim, pomijając oczywiście polski. Jest gotowy na naukę, nowe języki programowania oraz wyzwania wymagające kompleksowej analizy przed przystąpieniem do implementacji.
Krzysiek szuka pracy jako starszy programista w jednym z największych banków. Preferuje prace zdalną, ale jest osobą społeczną i otwartą. Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji, zapytaj.
Odpowiedź: ChatGPT: list motywacyjny

Jeżeli coś nam nie pasuje możemy poprosić chatbota o zmiany niektórych akapitów. Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że praktycznie gotowy list motywacyjny otrzymaliśmy w przeciągi kilku minut (mam tutaj na myśli głównie czas potrzebny na napisanie komendy).