Paweł Łukasiewicz
2023-11-11
Paweł Łukasiewicz
2023-11-11
Udostępnij Udostępnij Kontakt
Wprowadzenie

W ostatnim czasie LinkedIn notuje stały rozwój a przy tym jest doskonałym narzędziem tworzenia swojej marki osobistej. Z drugiej strony treści tam generowane różnią się nieco od tych trafiających na inne media społecznościowe – tutaj jednak bardzo ważny jest profesjonalizm przygotowanych wiadomości. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, żeby do tego celu wykorzystać ChatGPT.

Podobnie jak w przypadku Twittera musimy się zastanowić nad kontekstem posta, który chcemy przygotować oraz jaka jest grupa docelowa. Jako, że LinkedIn jest profilem mocno branżowym tematyka będzie całkowicie odmienna (chociaż nie musi) względem przykładów z poprzedniego wpisu:

  • poszukiwanie pracy: jako, że w wśród naszych kontaktów są rekruterzy/rekruterki możemy opublikować informację o rozpoczęciu poszukiwania pracy, wskazać technologie w których się poruszamy oraz w kilku słowach opisać swoją osobę;
  • ogłoszenie o pracę: wraz z rozwojem naszego studia detailingowego z poprzedniego wpisu będziemy potrzebowali zwiększyć swoją załogę. Możemy opublikować ogłoszenie o pracę, wspomnieć o możliwości rozwoju i szkoleń, żeby przyciągnąć do naszej firmy pasjonatów swojej pracy;
  • podsumowanie gospodarki: jeżeli jesteśmy specjalistą od różnych rynków finansowych możemy przygotować podsumowanie miesiąca np. na rynku Chińskim wobec problemów finansowych z którymi borykają się tamtejsi deweloperzy;
  • i wiele, wiele więcej: wszystko zależy od tego co chcemy osiągnąć i jaki jest profil naszej działalności.

Oferta pracy

Przygotujemy ofertę pracy na stanowisko "detailera" w naszym nowo otwartym studiu. Napiszemy o wymaganiach, powiemy o tym co oferujemy oraz o możliwych ścieżkach rozwoju. Spójrzmy na poniższy prompt:

Utwórz post na LinkedIn będący ofertą pracy dla detailera w naszym nowo otwartym studiu detailngowym. Potrzebujemy osoby z minimum rocznym doświadczeniem, oferujemy rozwój oraz szkolenia. Napisz o wymaganiach na to stanowisko oraz o korzyściach z pracy.
Odpowiedź: ChatGPT: LinkedIn - post: oferta pracy

Chatbot bez problemu poradził sobie z tym zadaniem. Ciekawe jak poradzi sobie z podsumowaniem rynku Chińskiego i dewelopera Evergrande? Wydaje mi się, że podsumowanie nie będzie trafne ponieważ w naszej bezpłatnej wersji nie mamy dostępu do ostatnich wydarzeń – sprawdźmy.

Podsumowanie chińskiej gospodarki

Przechodzimy od razu do konkretów:

Utwórz post na LinkedIn będący podsumowaniem chińskiej gospodarki z perspektywy możliwego upadku dewelopera "Evergrande"?
Odpowiedź: ChatGPT: LinkedIn - post: podsumowanie gospodarki

Tak jak się spodziewaliśmy. Ale spokojnie, możemy napisać post na LinkedIn na jeden z milionów innych tematów.

Interesujące statystyki

Tym razem będziemy nieco leniwi i poprosimy chatbota o napisanie posta w którym podzielimy się interesującymi statystykami – ale ich tematyka będzie już w pełni zależna od ChatGPT - zobaczymy czy statystyki będą związane z naszą historii "rozmowy" z generatywną sztuczną inteligencją.

Prompt:

Utwórz post na LinkedIn będący zbiorem interesujących statystyk. Sam wybierz interesujące Cię informacje i przedstaw je w sposób angażujący czytelników.
Odpowiedź: ChatGPT: LinkedIn - post: zbiór interesujących statystyk

ChatGPT zgodnie z prośbą zachęca naszych czytelników do dyskusji – ciekawe jak duży współczynnik zaangażowania miałby taki post.

Mam nadzieję, że w Waszych głowach pojawiają się ciekawe pomysły jak można wykorzystać ChatGPT poza godzinami pracy tworząc interesujące projekty.